Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 399 lei.

Livrarea gratuită nu include expedierile cu volum mare.

Mai multe despre livrare
30 de zile pentru retur de la data livrării coletului. Verifică cum să efectuezi returul
Majoritatea produselor le expediem până la 48h.

Perioada de realizare a comenzilor poate varia în funcție de disponibilitatea produselor și a metodei de livrare alese.

Verifică informațiile detaliate
Sportano este distribuitorul produselor a peste 600 de mărci de top.

Garantăm originalitatea produselor oferite.

Despre noi
Nav switch

Introduceți un termen de căutare pentru a vedea sugestiile.

Costumul de înot bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm asigură căldură în timpul activităților în apă mai rece. Mânelele și picioarele lungi cresc protecția corpului, fermoarul Back Zip facilitează îmbrăcarea, iar neoprenul elastic sprijină libertatea de mișcare.

Date de bază

Marcă Rip Curl
Țara de proveniență a mărcii Australia
Sport Surfing
Gen Bărbat
Sezon Tot anul
Culoare dominantă negru
Model/cod produs Omega Bz 5/4 mm 18RMFS
Cod 2000221770

Detalii despre produs

Mânecă Lung
Lungime picior Lung
Tip de închidere Back-Zip
Grosimea costumului 5/4 mm
Grosimea spumei principale 5 mm
Temperatură de funcționare 8-11°C
Material Poliamidă (Nylon), Neopren E5, Neopren E3
Tehnologii GBS Seams

Avertismentele și datele producătorului

Producător Rip Curl Pty Ltd | 101 Surf Coast Highway, Torquay, VIC 3228, Australia | us.customerservice@ripcurl.com | "PM SPORT. P. LEWANDOWSKI I M. WOJTIUK. SPÓŁKA JAWNA." | Franciszka Klimczaka 1 02-797 Warszawa Polska pmsport@pmsport.com.pl

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm black (18RMFS)

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm negru este soluția ideală pentru bărbații care caută o protecție termică de încredere în timpul înotului în ape mai reci. Confecționat din neopren de înaltă calitate E5 și E3, precum și poliamidă, costumul garantează o elasticitate excelentă și confort la purtare. Cu o grosime de 5/4 mm, oferă o izolație termică optimă, fiind potrivit pentru diverse condiții meteorologice.

Tehnologii avansate de etanșare

Costumul de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm negru este echipat cu tehnologia GBS Seams, care asigură o etanșeitate maximă prin lipirea și coaserea cusăturilor. Această soluție minimizează pătrunderea apei în interiorul costumului, sporind semnificativ confortul termic al utilizatorului. Este soluția ideală pentru cei care apreciază sesiunile lungi de înot în mare sau ocean.

Închidere practică Back-Zip

Costumul Rip Curl Omega utilizează o soluție practică sub forma închiderii Back-Zip. Astfel, îmbrăcarea și dezbrăcarea costumului devin ușoare și rapide, ceea ce este deosebit de important după un antrenament intens sau competiții. Închiderea plasată pe spate permite ajustarea precisă a costumului pe corp, sporindu-i funcționalitatea și confortul la purtare.

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm - caracteristici:

  • Material de înaltă calitate din neopren E5 și E3 care asigură elasticitate;
  • Poliamidă (Nylon) care întărește structura costumului;
  • Grosime de 5/4 mm care oferă o izolație termică optimă;
  • Mâneci și pantaloni lungi care sporesc protecția termică;
  • Închidere Back-Zip care facilitează îmbrăcarea și dezbrăcarea costumului;
  • Tehnologia GBS Seams care minimizează pătrunderea apei;
  • Costum potrivit pentru diverse condiții meteorologice.
GBS Seams
Tehnologie de cusut și de lipire a cusăturilor utilizată, printre altele, în spumele de înot. Aceasta implică faptul că acul nu trece prin întreaga țesătură, astfel încât să nu se creeze găuri de ac pe o parte a costumului. Acest lucru reduce la minimum riscul de pătrundere a apei.
Opinii

Încă nu există recenzii, fiți primul!

Evaluează acest produs

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm black

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm black

Evaluare generală
Oferiți numărul comenzii, în cadrul căreia ați cumpărat acest produs pe Sportano.

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Omega Bz 5/4 mm black

Nicio opinie

Mărime Tabel cu dimensiuni
Alege o opțiune...

Alege o opțiune

Tabel cu dimensiuni

    Mai jos vei găsi informații, care te vor ajuta să alegi mărimea corespunzătoare pentru cumpărarea costumelor pentru bărbați a mărcii Rip Curl. Vei avea nevoie doar de un metru de croitor.

    MărimeXSSSTMSMMTLSLLTXLXXL
    Înălțime (cm)170174177174178183178183188188193
    Greutate (kg)55-6060-7060-7065-7070-8070-8080-8580-8580-8585-95105-115
    Circumferința pieptului (cm)909595100100100105105105110120
    Circumferința taliei (cm)7476768181818585858996
    Circumferința taliei (cm)8689889292929494949799
    Circumferința coapsei (cm)4851505353535656565861
    Lungimea mânecii (cm)5354535456575657575859
    Lungimea piciorului (cm)6668716871747174777679
    1.239,00 Lei