Sportano.ro – Nouă ne pasă de viața dumneavoastră privată
Ne dorim să prestăm servicii la cel mai înalt nivel sportiv. Pentru a face acest lucru, folosim module cookie care asigură funcționarea corespunzătoare a site-ului și, dacă obținem consimțământul tău, și în scopuri de marketing. Făcând clic pe „Acceptă toate”, ești de acord cu prelucrarea datelor tale cu caracter personal de către SPORTANO.COM Sp. z o.o. și de Partenerii săi de încredere, în conformitate cu setările browserului tău. Dacă nu vrei să îți exprimi acordul sau dacă vrei să limitezi sfera de aplicare sau dacă dorești să-ți retragi consimțământul exprimat deja, mergi la „Setări”. În măsura în care modulele cookie conțin datele tale cu caracter personal, temeiul prelucrării acestora va fi interesul legitim al operatorului de date cu caracter personal, interes care constă în asigurarea unui nivel ridicat al serviciilor și al activităților de comercializare ale operatorului și ale Partenerilor săi de încredere. Operatorul datelor tale cu caracter personal este SPORTANO.COM Sp. z o.o. Poți contacta Responsabilul cu protecția datelor prin e-mail, la: gdpr@sportano.ro. Mai multe informații despre modulele cookie pot fi consultate în Politica de confidențialitate și în Politica privind modulele cookie.
Preferințe
Atunci când accesezi un site web sau când utilizezi o aplicație, informațiile pot fi descărcate sau salvate (de exemplu, prin intermediul browserului). Vrem ca tu să decizi modul în care vei folosi serviciile noastre, așa că poți controla personal utilizarea anumitor tipuri de module cookie sau a unor tehnologii similare. Fă clic pe titlurile fiecărei categorii pentru a afla mai multe și pentru a schimba setările. Dezactivarea unor module cookie sau a unor tehnologii similare poate atrage afișarea unui conținut mai puțin relevant sau indisponibilitatea anumitor caracteristici ale serviciilor noastre.
Mai jos vei găsi informații, care te vor ajuta să alegi mărimea corespunzătoare pentru cumpărarea căștii a mărcii POC. Vei avea nevoie doar de un metru de croitor.
Cașca de schi POC Obex BC MIPS concepută pentru a fi folosită la schi, protejează capul în caz de accident. Sistemul de potrivire 360° asigură o ajustare ușoară și confortabilă. Ventilația reglabilă vă permite să controlați uscăciunea din interiorul căștii în timpul mersului intens.
O cască de schi certificată, cu o carcasă din policarbonat și ABS, oferă siguranță în timpul căderilor și al impactului.
Sistemul MIPS permite căștii să se deplaseze cu 10-15 mm în timpul impacturilor pentru a reduce forța de rotație care acționează asupra capului, iar fibrele de aramidă permit o mai bună absorbție a șocurilor prin dispersarea puterii impactului pe întreaga suprafață a căștii. Cipul de identificare medicală NFC permite înregistrarea celor mai relevante date, facilitând operațiunile de salvare. Casca este echipată cu un reflector RECCO, care face posibilă localizarea schiorului în cazul unui accident de avalanșă.
Atașament pentru ochelari
Utilizarea unei cleme fixe permite atașarea ochelarilor de schi, asigurând siguranța echipamentului utilizat.
Confort
Interiorul căștii este căptușit cu material EPS pentru a asigura cel mai mare confort posibil.
Sistem patentat de protecție împotriva avalanșelor. Tehnologia presupune plasarea unui emițător în interiorul hainelor sau al încălțămintei, care este compatibil cu detectorul folosit de salvatori.
Multidirectional Impact Protection System - Un sistem comun de protecție împotriva impactului utilizat în căști. Scopul său este de a proteja împotriva mișcării de rotație care are loc în timpul unui impact puternic. MIPS absoarbe primul șoc, minimizând riscul de afectare a creierului.
Este o tehnologie concepută pentru a crește siguranța umană. Utilizarea acestei tehnologii în echipamente precum o cască de protecție va permite furnizarea de informații de siguranță, cum ar fi date medicale, coordonate sau numere de telefon celor dragi.
Pentru cei mai activi pe timp de iarnă - dacă mai aveți încă
dacă aveți încă o cască de buget (în cazul meu, una noname de 200zl) și vă întrebați dacă are sens să vă orientați către una mai performantă, vă recomand cu siguranță să faceți acest pas. Sunt ani lumină între ele când vine vorba de manopera pură sau de confort, și absolut nici o comparație când vine vorba de o activitate intensă, de mai multe ore.
Dla tych bardziej aktywnych zimowców - jeśli nadal
posiadacie budżetowy kask (w moim przypadku jakiś noname 200zł) i zastanawiacie się czy jest sens sięgać po wyższą półkę to zdecydowanie polecam zrobić ten krok. Lata świetlne między nimi jeśli chodzi samo wykonanie czy komfort, totalnie bez porównania przy intensywnej, wielogodzinnej aktywności.
Cred că poate nu este alegerea perfectă, pentru că la acest preț ar fi mai avantajos să ai unul cu vizieră încorporată și aici nu are, dar oricum preferi. La această cască se simte accentul pus pe calitate în timpul producției. Totul se potrivește super bine, nu scârțâie atunci când încerci să pui presiune pe ea, se simte durabilitatea materialelor, așa că eu cred că pentru piese va îndeplini cerințele
Myślę, że to może nie perfekcyjny wybór, bo w te cenie korzystniejszy może być choćby z wbudowanym wizjerem a tu nie ma, ale co kto woli. W tym kasku czuć nacisk na jakość podczas produkcji. Wszystko super spasowane, nie skrzypi przy próbie nacisku, czuć trwałość materiałów więc myślę, że dla części będzie spełniał wymagania
A sosit astăzi, minunat! Elementele portocalii cool, adaugă la stilul său. Bine protejat pentru transport (mi s-a întâmplat o dată ca casca să fie pusă lejer în pachet și să zgârie vopseaua). Recomand achiziția!
Przyszedł dzisiaj, super! Fajne pomarańczowe elementy, dodają mu stylu. Dobrze zabezpieczony na czas transportu (zdarzyło mi się kiedyś, że kask włożony był luźno do paczki i porysował się lakier). Polecam zakup!
Vreau să primesc o notificare privind disponibilitatea produsul prin e-mail
Operatorul datelor tale personale este SPORTANO Sp. z o.o. Datele tale personale vor fi prelucrate în scopul de a primi notificări cu referință la disponibilitatea produsului disponibil. Datele tale personale pot fi de asemenea procesate în scopul acțiunilor de marketing, analitice și statistice, dar și în cazul stabilirii, investigării și apărării eventualelor creanțe. Informațiile detaliate, printre acestea despre drepturile tale, le vei găsi în Politica de Confidențialitate și Cookie-uri.