Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 200 lei.

Livrarea gratuită nu include expedierile cu volum mare.

Mai multe despre livrare
30 de zile pentru retur de la data livrării coletului. Verifică cum să efectuezi returul
Majoritatea produselor le expediem până la 48h.

Perioada de realizare a comenzilor poate varia în funcție de disponibilitatea produselor și a metodei de livrare alese.

Verifică informațiile detaliate
Nav switch

Introduceți un termen de căutare pentru a vedea sugestiile.

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

Cod #2000025272

Nicio opinie

Rip Curl
Mărime Dimensiuni
Alege o opțiune...

Alege o opțiune

Dimensiuni
    Economisești 427,00 RON 1.424,99 RON
    997,99 RON
    Suplimentar clubDiscountPercent reducere în Sportano Club
    • Calculăm timpul de livrare pentru tine Mai mult
    • Comenzile de peste 200 lei sunt livrate gratuit Mai mult
    • 30 de zile pentru retur Mai mult

    Expediere instantanee, în 48 de ore

    Mai multe informații despre livrare

    Spuma de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm este o piesă de echipament profesional pentru orice surfer care apreciază confortul și performanța în toate condițiile.

    Vizualizează produse asemănătoare:

    Parametrii

    Model/cod produs Dawn Patrol 4/3 mm GB ST C/Zip WSM9CM
    Culoare dominantă negru
    Marcă Rip Curl
    Țara de proveniență a mărcii Australia
    Gen Bărbat
    Sezon Tot anul
    Sport Sporturi nautice
    Temperatură de funcționare 8° - 11°
    Grosimea costumului 4/3 mm
    Mânecă Lung
    Lungime picior Lung
    Tip de închidere Front-Zip
    Material neopren
    Tehnologii E5 FLASH LINING, E5 TAPE, E4 THERMO LINING
    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot 2

    Dimensiuni

    Mai jos vei găsi informații, care te vor ajuta să alegi mărimea corespunzătoare pentru cumpărarea costumelor pentru bărbați a mărcii Rip Curl. Vei avea nevoie doar de un metru de croitor.

    MărimeXSSSTMSMMTLSLLTXLXXL
    Înălțime (cm)170174177174178183178183188188193
    Greutate (kg)55-6060-7060-7065-7070-8070-8080-8580-8580-8585-95105-115
    Circumferința pieptului (cm)909595100100100105105105110120
    Circumferința taliei (cm)7476768181818585858996
    Circumferința taliei (cm)8689889292929494949799
    Circumferința coapsei (cm)4851505353535656565861
    Lungimea mânecii (cm)5354535456575657575859
    Lungimea piciorului (cm)6668716871747174777679

    Descrierea produsului

    Spuma de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3 mm Swim Foam este o piesă de echipament de încredere pentru orice surfer, indiferent de nivelul de îndemânare. Se caracterizează prin performanțe ridicate și durabilitate, oferind în același timp o manevrabilitate excelentă.

    Valoarea mare a produsului este evidențiată de tehnologiile și materialele avansate folosite în timpul producției. Inserția din plasă la spate și utilizarea neoprenului termoelastic E4 sporesc cu siguranță căldura costumului. Neoprenul E4 este una dintre cele mai recente tehnologii Rip Curl, oferind o flexibilitate și durabilitate de neegalat. Ca urmare, spuma Dawn Patrol garantează căldură și confort atunci când înotați la temperaturi de 8 până la 11 grade.

    Avantaje

    Costum cu grosime de 4/3 mm
    Acest model folosește neopren cu o grosime variabilă de 3 și 4 mm. Material mai gros se află pe trunchi pentru a proteja partea cea mai expusă la răcire. Costumul va asigura confortul în apele cu o temperatură de 8-11° C.
    Elasticitate
    Materialul de neopren folosit la producție și tehnologiile aplicate fac ca acest model de costum să fie foarte flexibil. Ca urmare, se potrivește bine, adaptându-se corpului și oferă libertate de mișcare.
    Fermoar pe piept
    Plasat pe piept, fermoarul este mult mai scurt decât cel de pe spate, astfel că lasă să treacă mai puțină apă și prin urmare, îți vei păstra confortul corpului. Aceasta este o alegere bună pentru persoanele care doresc să își păstreze corpul uscat și cald.
    Pentru apele de 8-11°.
    Pentru a alege costumul potrivit, este important să știm în ce ape îl vom folosi cel mai des. Acest model va asigura confortul termic în ape cu temperaturi cuprinse între 8 și 11°C.
    Rezistență
    Acest model din spumă a fost creat pentru a rezista la cele mai dure condiții atunci când te dai în vânt după apă. Construcția sa și materialele folosite în producția sa sunt foarte durabile, astfel încât costumul ne va servi mult timp.
    Ajustare
    Atunci când alegem un costum de înot, este important să ne asigurăm că acesta este bine adaptat siluetei noastre. Acest model oferă o potrivire bună, astfel încât să fie confortabil de utilizat și să își îndeplinească funcția de a ne proteja de frig.
    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Fermoar pe piept

    O caracteristică importantă a costumului este fermoarul situat pe piept, care este o caracteristică comună la costumele de aburi. Acest lucru oferă comoditate în utilizare și reduce la minimum riscul ca apa să intre în costum.

    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Cusături

    Cusăturile din costumele de neopren sunt o componentă cheie pentru durabilitatea și confortul lor. Patrula Dawn Patrol utilizează tehnologia de lipire și de lipire a cusăturilor. Această tehnologie maximizează durabilitatea cusăturilor și le protejează de abraziune, împiedicând în continuare pătrunderea apei în costum.

    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Unic

    Spuma Dawn Patrol a fost concepută cu căptușeală flash E5, care oferă proprietăți termice excelente pentru înotul în ape reci. Flash E5 este o tehnologie inovatoare de neopren care este excelentă la reținerea căldurii, crescând în același timp flexibilitatea și confortul.

    Tehnologii

    E5 FLASH LINING
    Căptușeală extrem de ușoară și confortabilă folosită la costumele marca Rip Cur. Structura dublă permite scurgerea și uscarea rapidă a apei, păstrând pielea caldă.
    E5 TAPE
    Tehnologia de ultimă generație de la Rip Curl este folosită în spumele de neopren pentru a îmbunătăți performanța și confortul utilizatorilor. Această bandă elastică interioară este plasată în zonele cheie ale spumei, întărind cusăturile, crescând flexibilitatea și îmbunătățind performanța.
    E4 THERMO LINING
    Țesătură inovatoare Rip Curl utilizată în spuma de neopren pentru surf pentru a oferi utilizatorilor un nivel mai ridicat de căldură și confort. Utilizând o căptușeală termică special concepută, E4 THERMO LINING crește izolarea termică a spumei, rămânând în același timp ușoară și flexibilă.
    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Opinii

    Opinii

    Încă nu există recenzii, fiți primul!

    Evaluează acest produs

    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Dawn Patrol 4/3mm negru WSM9CM Wetsuit de înot

    Evaluare generală

    Cumpără împreună cu

    Cumpără împreună cu

    Încălțăminte de neopren pentru bărbați Rip Curl Reefwalker 90 neagră WBO1AM
    193,99 RON
    174,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • 38 (6 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 40 (7 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 41 (8 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 42 (9 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 43 (10 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 45 (11 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 46 (12 US) 193,99 RON 174,99 RON
    Mănuși de neopren pentru bărbați Rip Curl E Bomb 2mm 5 Finger 90 negru WGL5SE
    205,99 RON
    164,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S Informează-mă
    • M 205,99 RON 164,99 RON
    • L 205,99 RON 164,99 RON
    • XL 205,99 RON 164,99 RON
    Glugă din neopren Rip Curl Flash Bomb 2mm GB Hood 90 negru WHOYIM
    273,99 RON
    218,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S 273,99 RON 218,99 RON
    • M Informează-mă
    • L 273,99 RON 218,99 RON
    • XL 273,99 RON 218,99 RON
    BlueSeventy Șosete de înot termice BL64 negru
    239,99 RON
    203,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S 239,99 RON 203,99 RON
    • L Informează-mă
    -10%
    Încălțăminte de neopren pentru bărbați Rip Curl Reefwalker 90 neagră WBO1AM
    193,99 RON
    174,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • 38 (6 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 40 (7 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 41 (8 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 42 (9 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 43 (10 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 45 (11 US) 193,99 RON 174,99 RON
    • 46 (12 US) 193,99 RON 174,99 RON
    -20%
    Mănuși de neopren pentru bărbați Rip Curl E Bomb 2mm 5 Finger 90 negru WGL5SE
    205,99 RON
    164,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S Informează-mă
    • M 205,99 RON 164,99 RON
    • L 205,99 RON 164,99 RON
    • XL 205,99 RON 164,99 RON
    -20%
    Glugă din neopren Rip Curl Flash Bomb 2mm GB Hood 90 negru WHOYIM
    273,99 RON
    218,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S 273,99 RON 218,99 RON
    • M Informează-mă
    • L 273,99 RON 218,99 RON
    • XL 273,99 RON 218,99 RON
    -15%
    BlueSeventy Șosete de înot termice BL64 negru
    239,99 RON
    203,99 RON
    Alege o opțiune...

    Alege o opțiune

    • S 239,99 RON 203,99 RON
    • L Informează-mă