Sportano.ro – Nouă ne pasă de viața dumneavoastră privată
Ne dorim să prestăm servicii la cel mai înalt nivel sportiv. Pentru a face acest lucru, folosim module cookie care asigură funcționarea corespunzătoare a site-ului și, dacă obținem consimțământul tău, și în scopuri de marketing. Făcând clic pe „Acceptă toate”, ești de acord cu prelucrarea datelor tale cu caracter personal de către SPORTANO.COM Sp. z o.o. și de Partenerii săi de încredere, în conformitate cu setările browserului tău. Dacă nu vrei să îți exprimi acordul sau dacă vrei să limitezi sfera de aplicare sau dacă dorești să-ți retragi consimțământul exprimat deja, mergi la „Setări”. În măsura în care modulele cookie conțin datele tale cu caracter personal, temeiul prelucrării acestora va fi interesul legitim al operatorului de date cu caracter personal, interes care constă în asigurarea unui nivel ridicat al serviciilor și al activităților de comercializare ale operatorului și ale Partenerilor săi de încredere. Operatorul datelor tale cu caracter personal este SPORTANO.COM Sp. z o.o. Poți contacta Responsabilul cu protecția datelor prin e-mail, la: gdpr@sportano.ro. Mai multe informații despre modulele cookie pot fi consultate în Politica de confidențialitate și în Politica privind modulele cookie.
Preferințe
Atunci când accesezi un site web sau când utilizezi o aplicație, informațiile pot fi descărcate sau salvate (de exemplu, prin intermediul browserului). Vrem ca tu să decizi modul în care vei folosi serviciile noastre, așa că poți controla personal utilizarea anumitor tipuri de module cookie sau a unor tehnologii similare. Fă clic pe titlurile fiecărei categorii pentru a afla mai multe și pentru a schimba setările. Dezactivarea unor module cookie sau a unor tehnologii similare poate atrage afișarea unui conținut mai puțin relevant sau indisponibilitatea anumitor caracteristici ale serviciilor noastre.
Mai jos vei găsi informații, care te vor ajuta să alegi mărimea corespunzătoare pentru cumpărarea încălțămintei a mărcii Dolomite. Vei avea nevoie doar de un metru de croitor.
Cizmele de drumeție Dolomite 54 Duffle sunt perfect adaptate la specificul terenului montan, oferind confort și comoditate în timpul drumeției. Dufletele 54 Duffle se caracterizează în primul rând prin lejeritatea lor, care este un atu esențial pe traseele lungi.
Talpa Dolomite DAS Light sporește confortul și asigură un mediu confortabil pentru picioare. Se remarcă prin excelenta respirabilitate - un aspect esențial în lunile călduroase de primăvară și vară. Dolomite 54 Duffle este un pantof de drumeție care va transforma orice expediție într-o experiență de neuitat. Lightweight, confortabil și robust, sunt o adevărată provocare pentru trasee dificile. Fie că sunteți un drumeț experimentat sau sunteți la început de drumeție.
Avantaje
Respirabilă
Construcția părții superioare și țesăturile folosite fac ca pe deplin să fie respirabilă. O bună circulație a aerului permite ca excesul de umiditate să iasă în exterior, menținând picioarele uscate.
Amortizare bună
O amortizare adecvată face posibilă dispersarea corectă a forței de șoc de fiecare dată când piciorul intră în contact cu solul. Materialele folosite în talpa intermediară absorb bine șocurile și sunt responsabile de elasticitatea efectuării pașilor.
Suport solid
Talpa exterioară din cauciuc rezistent asigură o aderență excelentă, chiar și pe cele mai solicitante trasee.
Calitate și estetică
Prelucrarea italiană de precizie este evidentă în fiecare detaliu - de la partea superioară până la șireturi. Fiecare element al pantofului este atent lucrat și plăcut din punct de vedere estetic.
Montare confortabilă
O buclă specială în partea din spate a feței este concepută pentru a face cizmele ușor de pus și de dat jos, permițând, de asemenea, ca acestea să fie purtate confortabil în mână sau atașate la un rucsac.
Dolomite Anatomic System Light - tehnologie exclusivă a mărcii Dolomite bazată pe utilizarea unei tălpi anatomice în încălțăminte. Aceasta asigură o potrivire confortabilă și crește eficiența mișcării. Datorită designului său anatomic adecvat, talpa facilitează călcatul, reduce oboseala pe traseu și îmbunătățește postura.
Vreau să primesc o notificare privind disponibilitatea produsul prin e-mail
Operatorul datelor tale personale este SPORTANO Sp. z o.o. Datele tale personale vor fi prelucrate în scopul de a primi notificări cu referință la disponibilitatea produsului disponibil. Datele tale personale pot fi de asemenea procesate în scopul acțiunilor de marketing, analitice și statistice, dar și în cazul stabilirii, investigării și apărării eventualelor creanțe. Informațiile detaliate, printre acestea despre drepturile tale, le vei găsi în Politica de Confidențialitate și Cookie-uri.