Sportano.ro – Nouă ne pasă de viața dumneavoastră privată
Ne dorim să prestăm servicii la cel mai înalt nivel sportiv. Pentru a face acest lucru, folosim module cookie care asigură funcționarea corespunzătoare a site-ului și, dacă obținem consimțământul tău, și în scopuri de marketing. Făcând clic pe „Acceptă toate”, ești de acord cu prelucrarea datelor tale cu caracter personal de către SPORTANO.COM Sp. z o.o. și de Partenerii săi de încredere, în conformitate cu setările browserului tău. Dacă nu vrei să îți exprimi acordul sau dacă vrei să limitezi sfera de aplicare sau dacă dorești să-ți retragi consimțământul exprimat deja, mergi la „Setări”. În măsura în care modulele cookie conțin datele tale cu caracter personal, temeiul prelucrării acestora va fi interesul legitim al operatorului de date cu caracter personal, interes care constă în asigurarea unui nivel ridicat al serviciilor și al activităților de comercializare ale operatorului și ale Partenerilor săi de încredere. Operatorul datelor tale cu caracter personal este SPORTANO.COM Sp. z o.o. Poți contacta Responsabilul cu protecția datelor prin e-mail, la: gdpr@sportano.ro. Mai multe informații despre modulele cookie pot fi consultate în Politica de confidențialitate și în Politica privind modulele cookie.
Preferințe
Atunci când accesezi un site web sau când utilizezi o aplicație, informațiile pot fi descărcate sau salvate (de exemplu, prin intermediul browserului). Vrem ca tu să decizi modul în care vei folosi serviciile noastre, așa că poți controla personal utilizarea anumitor tipuri de module cookie sau a unor tehnologii similare. Fă clic pe titlurile fiecărei categorii pentru a afla mai multe și pentru a schimba setările. Dezactivarea unor module cookie sau a unor tehnologii similare poate atrage afișarea unui conținut mai puțin relevant sau indisponibilitatea anumitor caracteristici ale serviciilor noastre.
Cașca Protera+ de la Rudy Project este un produs conceput pentru persoanele care prețuiesc siguranțași confortulîn timp ce practică sporturi extreme. Tehnologiile sale inovatoare și manopera de înaltă calitate garantează nu doar o protecție eficientă a capului, ci și o ajustare perfectă și confort în timpul utilizării.
Casa Protera+ este fabricată din materiale durabileși ușoare, ceea ce asigură nu doar o utilizare pe termen lung, ci și confort în timpul purtării. Unul dintre elementele cheie ale căștii Protera+ este tehnologia In-Mold utilizată, care presupune combinarea straturilor interioare și exterioare ale căștii, ceea ce face casca foarte rezistentă la deteriorări.
Casca are 18 găuri de ventilație, care asigură o circulație eficientă a aerului pentru a preveni supraîncălzirea capului în timpul antrenamentelor intensive. Închiderea cu cataramă Fastex permite fixarea ușoară și rapidă a căștii. Casca Protera+ a trecut testul de impact rotațional , demonstrând calitatea ridicată și eficiența sa în protejarea capului împotriva rănilor.
Avantaje
Confort
Construcția acestui model este concepută pentru a oferi un confort optim. Selectarea materialelor adecvate a asigurat ca casca să se înfășpare bine în jurul capului utilizatorului, oferind un nivel ridicat de confort.
Siguranță
Folosirea unor materiale speciale, a unui design avansat și a unei tehnologii inovatoare a făcut posibilă asigurarea unui nivel ridicat de protecție a capului în cazul unui accident în perioada mersului.
Acoperire
În construcția acestui model a fost proiectat un baldachin, care este extrem de practic. Acest element asigură o protecție eficientă împotriva soarelui și a crengilor, care pot reprezenta un pericol pe terenuri forestiere dificile.
Baldachin
Modelul Protera+ este echipat cu un baldachin larg, ușor de utilizat, care va funcționa bine pe orice teren.
Căptușeală
Acest model este prevăzut cu o căptușeală Bug Stop cu plasă de protecție pentru a împiedica insectele să cadă în interiorul căștii în timpul mersului.
Suport pentru ochelari
Partea din spate a căștii este prevăzută cu un mâner care permite atașarea curelei pentru ochelari pentru stabilitate și siguranță în timpul mersului.
Vreau să primesc o notificare privind disponibilitatea produsul prin e-mail
Operatorul datelor tale personale este SPORTANO Sp. z o.o. Datele tale personale vor fi prelucrate în scopul de a primi notificări cu referință la disponibilitatea produsului disponibil. Datele tale personale pot fi de asemenea procesate în scopul acțiunilor de marketing, analitice și statistice, dar și în cazul stabilirii, investigării și apărării eventualelor creanțe. Informațiile detaliate, printre acestea despre drepturile tale, le vei găsi în Politica de Confidențialitate și Cookie-uri.