Livrare gratuită pentru comenzile cu o valoare de peste 399 lei.

Livrarea gratuită nu include expedierile cu volum mare.

Mai multe despre livrare
30 de zile pentru retur de la data livrării coletului. Verifică cum să efectuezi returul
Majoritatea produselor le expediem până la 48h.

Perioada de realizare a comenzilor poate varia în funcție de disponibilitatea produselor și a metodei de livrare alese.

Verifică informațiile detaliate
Sportano este distribuitorul produselor a peste 600 de mărci de top.

Garantăm originalitatea produselor oferite.

Despre noi
Nav switch

Introduceți un termen de căutare pentru a vedea sugestiile.

Costumul de neopren pentru bărbați Rip Curl Trad 5/4 mm Back Zip este realizat din neopren E3 elastic, care combină ușurința, durabilitatea și libertatea de mișcare în apă. Captuseala E4 Thermo Lining asigură confort termic, iar benzile din punctele de tensiune măresc rezistența construcției.

Date de bază

Marcă Rip Curl
Țara de proveniență a mărcii Australia
Sport Surfing
Gen Bărbat
Sezon Toamnă/Iarnă
Culoare dominantă negru
Model/cod produs Trad Bz 5/4 mm 18QMFS
Cod 2000221771

Detalii despre produs

Mânecă Lung
Lungime picior Lung
Tip de închidere Back-Zip
Grosimea costumului 5/4 mm
Grosimea spumei principale 5 mm
Temperatură de funcționare 8-11°C
Material Poliamidă (Nylon), Neopren E4, Neopren E3
Tehnologii E4 THERMO LINING, Critical Stress Point Taping

Avertismentele și datele producătorului

Producător Rip Curl Pty Ltd | 101 Surf Coast Highway, Torquay, VIC 3228, Australia | us.customerservice@ripcurl.com | "PM SPORT. P. LEWANDOWSKI I M. WOJTIUK. SPÓŁKA JAWNA." | Franciszka Klimczaka 1 02-797 Warszawa Polska pmsport@pmsport.com.pl

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm blue (18QMFS)

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm albastru este o alegere excelentă pentru pasionații sporturilor acvatice care caută protecție termică avansată și confort. Confecționat din neopren E4 și E3, precum și poliamidă, oferă nu doar izolație eficientă, ci și flexibilitate și durabilitate. Lungimea mânecilor și a picioarelor permite acoperirea completă a corpului, ceea ce este important în condiții mai reci de apă.

Izolație termică avansată datorită E4 THERMO LINING

Costumul de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm albastru este echipat cu tehnologia inovatoare E4 THERMO LINING. Această căptușeală avansată crește semnificativ proprietățile izolatoare ale costumului, ajutând la menținerea căldurii corpului chiar și la temperaturi scăzute. Tehnologia nu doar îmbunătățește confortul termic, ci și accelerează timpul de uscare, ceea ce este esențial după sesiuni lungi în apă.

Soluții practice de construcție

Costumul de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm albastru dispune de un sistem de închidere Back-Zip, care facilitează îmbrăcarea și dezbrăcarea. Datorită acestei construcții, utilizatorul se poate pregăti rapid și comod pentru activitățile acvatice. În plus, grosimea costumului de 5/4 mm asigură un echilibru optim între flexibilitate și protecție împotriva frigului, făcându-l ideal pentru diverse condiții meteorologice.

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm - caracteristici:

  • Tehnologia E4 THERMO LINING care crește izolația termică;
  • Confecționat din neopren E4 și E3 și poliamidă pentru flexibilitate și durabilitate;
  • Mâneci și picioare lungi pentru acoperire completă a corpului;
  • Grosimea costumului de 5/4 mm oferă protecție termică optimă;
  • Sistem de închidere Back-Zip pentru îmbrăcare și dezbrăcare facilă;
  • Durabilitate excepțională datorită materialelor folosite;
  • Flexibilitatea neoprenului susține libertatea de mișcare.
E4 THERMO LINING
Țesătură inovatoare Rip Curl utilizată în spuma de neopren pentru surf pentru a oferi utilizatorilor un nivel mai ridicat de căldură și confort. Utilizând o căptușeală termică special concepută, E4 THERMO LINING crește izolarea termică a spumei, rămânând în același timp ușoară și flexibilă.
Critical Stress Point Taping
Punctele critice ale structurii sunt protejate suplimentar împotriva forțelor de întindere și a deteriorărilor. Întăriturile stabilizează îmbinările cele mai solicitate. Acest lucru sporește durabilitatea materialului, permițându-i în același timp să-și păstreze elasticitatea.
Opinii

Încă nu există recenzii, fiți primul!

Evaluează acest produs

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm blue

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm blue

Evaluare generală
Oferiți numărul comenzii, în cadrul căreia ați cumpărat acest produs pe Sportano.

Costum de înot pentru bărbați Rip Curl Trad Bz 5/4 mm blue

Nicio opinie

Mărime Tabel cu dimensiuni
Alege o opțiune...

Alege o opțiune

Tabel cu dimensiuni

    Mai jos vei găsi informații, care te vor ajuta să alegi mărimea corespunzătoare pentru cumpărarea costumelor pentru bărbați a mărcii Rip Curl. Vei avea nevoie doar de un metru de croitor.

    MărimeXSSSTMSMMTLSLLTXLXXL
    Înălțime (cm)170174177174178183178183188188193
    Greutate (kg)55-6060-7060-7065-7070-8070-8080-8580-8580-8585-95105-115
    Circumferința pieptului (cm)909595100100100105105105110120
    Circumferința taliei (cm)7476768181818585858996
    Circumferința taliei (cm)8689889292929494949799
    Circumferința coapsei (cm)4851505353535656565861
    Lungimea mânecii (cm)5354535456575657575859
    Lungimea piciorului (cm)6668716871747174777679
    979,99 Lei